Skip to content
aktualnosci tlo
FB IMG 1679844946064

26.03.2023

Pływanie

Mareckie szkoły wygrywają powiatowe szkolne zawody pływackie

24 marca na pływalni MCER – Mareckie Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne odbyły się zawody pływackie o miano najlepszej szkoły podstawowej w powiecie wołomińskim w roku szkolnym 2022/ 2023, zorganizowane w ramach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Organizatorem był Koordynator Mareckiego sportu szkolnego, MKS Marcovia Marki – sekcja pływacka, Szkółka pływacka i pracownicy MCER. Medale ufundowało Miasto Marki. Sędzia głównym zawodów był koordynator sekcji pływackiej Marcovii – Pan Michał Zajda.

 

Zawody stały na bardzo wysokim poziomie. Wielu uczniów to jednocześnie zawodnicy pływackich klubów sportowych, w szczególności sekcji pływackiej Marcovii.

 

Do rywalizacji stanęło blisko 200 uczniów z 6 szkół podstawowych w podziale na kategorie : dzieci (roczniki 2010 – 2013) i młodzież (roczniki 2008 – 2009):

 

Zawodnicy startowali w konkurencjach indywidulnych, a także drużynowych.

 

Klasyfikacja końcowa dziewcząt – kategoria DZIECI :

1 miejsce : Szkoła Podstawowa nr 1 w Markach

2 miejsce: Szkoła Podstawowa nr 4 w Ząbkach

3 miejsce : Szkoła Podstawowa nr 2 w Markach

4 miejsce: Szkoła Podstawowa nr 4 w Markach

5 miejsce: Szkoła Podstawowa nr 3 w Markach

6 miejsce: Szkoła Podstawowa nr 2 w Zielonce

 

Klasyfikacja końcowa chłopców – kategoria DZIECI :

1 miejsce : Szkoła Podstawowa nr 3 w Markach

2 miejsce: Szkoła Podstawowa nr 4 w Ząbkach

3 miejsce : Szkoła Podstawowa nr 2 w Zielonce

4 miejsce: Szkoła Podstawowa nr 1 w Markach

5 miejsce: Szkoła Podstawowa nr 2 w Markach

6 miejsce: Szkoła Podstawowa nr 4 w Markach

 

Wyniki indywidualne dziewcząt kategoria DZIECI

25 m stylem grzbietowym rocznik 2013

  1. Liliana WOJTCZAK 0:25:03 SP 4 ZĄBKI
  2. Łucja ZABOKLICKA 0:25:56 SP 3 Marki
  3. Emilia DZIĘCIOŁ 0:26:56 SP 1 Marki
  4. Amelia BOGUSZ-KLUSKA 00:31:31 SP 2 Marki
  5. Zofia KANIA 00:32:30 SP 2 ZIELONKA
  6. Lena DABIŃSKA 00:34:21 SP 4 Marki

25 m stylem grzbietowym rocznik 2012

  1. Klara SOBOLEWSKA 0:22:31 SP 3 Marki
  2. Lena RYŁKO 0:23:44 SP 4 Marki
  3. Maria PRZEKOP 0:24:29 SP 1 Marki
  4. Natalia BIELECKA 0:25:12 SP 2 Marki
  5. Maja GAWROŃSKA 0:26:33 SP 2 ZIELONKA
  6. Zofia PIEŃKOWSKA 0:29:19 SP 4 ZĄBKI

 

25 m stylem dowolnym rocznik 2013

 

  1. Zofia KAMIŃSKA 0:18:18 SP 2 Marki
  2. Barbara NAZARKO 0:20:34 SP 4 Marki
  3. Aleksandra ŁASKA 0:20:40 SP 1 Marki
  4. Hanna Kleszcz-Podkalicka 0:21:28 SP 3 Marki
  5. Elena WÓJCIK 0:27:10 SP 4 ZĄBKI
  6. Oliwia DUCKA 0:27:25 SP 2 ZIELONKA

25 m stylem dowolnym rocznik 2012

 

  1. Patrycja MARYNCZAK 0:21:29 SP 1 Marki
  2. Aleksandra GĄSIOR 0:23:10 SP 2 Marki
  3. Maria SZEWCOW 0:23:16 SP 4 ZĄBKI
  4. Julia ROGIŃSKA 0:23:21 SP 4 Marki
  5. Zofia DŻIBIK 0:24:41 SP 3 Marki
  6. Emilia MALITKA 0:24:47 SP 2 ZIELONKA

50 m stylem klasycznym rocznik 2011

 

  1. Milena SŁUPECKA 1:14:03 SP 4 ZĄBKI
  2. Lena ŁUKIEWICZ 1:18:15 SP 1 Marki
  3. Antonina KROKOS 1:22:47 SP 4 Marki
  4. Zuzanna KRUCZEK 1:33:03 SP 3 Marki
  5. Oliwia KWIECIEŃ 1:40:56 SP 2 Marki
  6. Wiktoria SZULĘCKA 1:47:22 SP 2 ZIELONKA

50 m stylem klasycznym rocznik 2010

 

  1. Alina HASULAK 00:53:00 SP 4 ZĄBKI
  2. Emilia GDULA 1:00:37 SP 1 Marki
  3. Maja BANASIAK 1:08:31 SP 3 Marki
  4. Alicja DĄBROWSKA  01:08:37 SP 2 Marki
  5. Wiktoria SOCHA 1:09:34 SP 2 ZIELONKA
  6. Zuzia Przykaska 1:56:37 SP 4 Marki

 

50 m stylem dowolnym rocznik 2011

 

  1. Antonina WOŹNIAK 0:42:16 SP 4 Marki
  2. Julianna KANAFA 0:43:28 SP 2 Marki
  3. Maja WOJTCZAK 0:53:41 SP 4 ZĄBKI
  4. Klara WALIGÓRSKA 1:02:33 SP 2 ZIELONKA
  5. Zuzanna WIKARIAK 1:04:41 SP 1 Marki
  6. Kalina BANASIAK 1:23:27 SP 3 Marki

50 m stylem dowolnym rocznik 2010

  1. Zosia Miszczak 00:34:28 SP 4 Marki
  2. Blanka NOWOMIŃSKA 0:41:34 SP 3 Marki
  3. Hanna SKWIERCZYŃSKA 0:46:32 SP 1 Marki
  4. Apolonia BIEŃKOWSKA 0:51:24 SP 2 Marki
  5. Magdalena Wołowicz-Horodelska 0:58:41 SP 4 ZĄBKI
  6. Gabriela KLEBAN 1:01:09 SP 2 ZIELONKA

 

Sztafeta 8 x 25 m dziewcząt

 

  1. SP 1 Marki 2:58:31
  2. SP 2 Marki 3:03:37
  3. SP 4 Marki 3:08:12
  4. SP 3 Marki 3:13:44
  5. SP 4 ZĄBKI 3:15:13
  6. SP 2 ZIELONKA 3:40:24

 

 

Wyniki indywidualne chłopców kategoria DZIECI

25 m stylem grzbietowym rocznik 2013

 

  1. Kajetan SKORUPKA 0:24:03 SP 2 ZIELONKA
  2. Bartosz KARPETA 0:26:24 SP 1 Marki
  3. Filip BUCZYŃSKI 0:26:34 SP 2 Marki
  4. Szymon SKIBA 0:27:06 SP 3 Marki
  5. Janusz Domżał 0:31:54 SP 4 ZĄBKI
  6. Piotr CZUBA 0:36:57 SP 4 Marki

25 m stylem grzbietowym rocznik 2012

  1. Kacper RYBAK 0:22:16 SP 4 ZĄBKI
  2. Mieszko PODWYSOCKI 00:22:57 SP 1 Marki
  3. Wojciech BARTŁOMIEJCZYK 0:24:09 SP 2 Marki
  4. Jakub CZAPKOWSKI 0:25:30 SP 2 ZIELONKA
  5. Grzegorz BOGUCKI 0:26:21 SP 4 Marki
  6. Jan ZADROŻNY 0:26:31 SP 3 Marki

25 m stylem dowolnym rocznik 2013

 

  1. Bartek BONIKOWSKI 0:19:53 SP 3 Marki
  2. Borys PRENDOTA 0:24:15 SP 2 ZIELONKA
  3. Wojciech Bartosik 0:25:41 SP 2 Marki
  4. Jakub WASIAK 0:25:44 SP 4 Marki
  5. Olaf BAŁAZY 0:33:08 SP 1 Marki
  6. Przemysław Oleszczuk 0:30:53 SP 4 ZĄBKI

25 m stylem dowolnym rocznik 2012

 

  1. Franciszek PAWŁOWSKI 0:19:25 SP 4 Marki
  2. Aleksander ZYCH 00:21:47 SP 2 Marki
  3. Paweł GAWROŃSKI 0:21:56 SP 4 ZĄBKI
  4. Aleksander GUTOWSKI 0:22:22 SP 1 Marki
  5. Jędrzej JÓŹWIK 0:23:19 SP 2 ZIELONKA
  6. Franciszek GOŁĄB 0:23:47 SP 2 Marki

50 m stylem klasycznym rocznik 2011

 

  1. Maksymilian KRZYSZTOFIAK 1:01:16 SP 4 ZĄBKI
  2. Tymon ŚWIĘTEK 01:04:41 SP 3 Marki
  3. Michał DUCKI 01:07:22 SP 2 ZIELONKA
  4. Bartosz ZYCH 1:15:50 SP 1 Marki
  5. Kacper GIZA 1:20:41 SP 2 Marki
  6. Wiktor KOCHAŃSKI 01:31:28 SP 4 Marki

50 m stylem klasycznym rocznik 2010

 

  1. Aleksander GIDELSKI 01:00:16 SP 4 ZĄBKI
  2. Oskar KARAŚ 01:01:40 SP 2 ZIELONKA
  3. Franciszek KIELAK 01:02:34 SP 3 Marki
  4. Piotr MULARCZYK 1:03:58 SP 1 Marki
  5. Adam GĄSIOR 01:04:03 SP 2 Marki
  6. Oliwier KULASIŃSKI 01:13:34 SP 4 Marki

 

50 m stylem dowolnym rocznik 2011

 

  1. Jan OLSZAK 0:38:46 SP 4 Marki
  2. Alan Gładkowski-Exner 0:40:06 SP 3 Marki
  3. Igor TUREK 0:42:57 SP 4 ZĄBKI
  4. Karol RUTKOWSKI 0:44:24 SP 1 Marki
  5. Jan PUŚCION 0:55:34 SP 2 ZIELONKA
  6. Kuba ŻYDLAK 0:57:29 SP 2 Marki

 

50 m stylem dowolnym rocznik 2010

 

  1. Aleksander ZABOKLICKI 0:38:28 SP 3 Marki
  2. Vasyk KOLESOV 0:47:06 SP 1 Marki
  3. Mateusz GODLEWSKI 0:51:21 SP 2 Marki
  4. Mateusz LASKOWSKI 0:53:15SP 4 Marki
  5. Szymon LORENS 0:53:40 SP 2 ZIELONKA
  6. Adam Stefańczuk 0:54:50 SP 4 ZĄBKI

 

Sztafeta 8 x 25 m chłopców

  1. SP 3 Marki 2:46:41
  2. SP 4 ZĄBKI 3:01:25
  3. SP 2 ZIELONKA 3:04:05
  4. SP 4 Marki 3:04:27
  5. SP 1 Marki 3:11:07
  6. SP 2 Marki 3:15:03

 

 

Klasyfikacja końcowa dziewcząt – kategoria MŁODZIEŻ:

 

1 miejsce : Szkoła Podstawowa nr 3 w Markach

2 miejsce: Szkoła Podstawowa nr 2 w Zielonce

3 miejsce: Szkoła Podstawowa nr 4 w Ząbkach

4 miejsce: Szkoła Podstawowa nr 4 w Markach

5 miejsce: Szkoła Podstawowa nr 1 w Markach

 

Wyniki indywidualne dziewcząt kategoria MŁODZIEŻ:

 

50 m stylem grzbietowym:

 

  1. Małgorzata KANIA 0:41:11 SP 2 ZIELONKA
  2. Nicole DERYNGOWSKA 0:53:22 SP 1 Marki
  3. Mija Kuczyńska 0:55:03 SP 3 Marki
  4. Anna SHEVKO 0:57:24 SP 4 Marki
  5. Bianka BURLIKOWSKA 0:57:30 SP 4 Marki
  6. Alisa Boiko 0:59:18 SP 2 ZIELONKA
  7. Kamila BADURA 1:00:12 SP 4 ZĄBKI
  8. Natalia ŻOCHOWSKA 1:00:35 SP 3 Marki
  9. Maria Sawicka 1:19:00 SP 4 ZĄBKI
  10. Antonina Gleń 1:25:18 SP 1 Marki

50 m stylem dowolnym:

 

  1. Maja SAWICKA 0:37:35 SP 3 Marki
  2. Julia ZAJĄC 0:42:47 SP 2 ZIELONKA
  3. Olga CIBOR 00:43:15  SP 4 ZĄBKI
  4. Anna TRZCIŃSKA 0:43:54 SP 3 Marki
  5. Natalia WIETESKA 0:49:02 SP 4 ZĄBKI
  6. Pola SKOCZEK 00:52:07 SP 4 Marki
  7. Kornelia PISARCZYK 1:02:33 SP 1 Marki
  8. Kamila SPÓLNICKA 1:12:19 SP 2 ZIELONKA
  9. Maja PIETRUSZKA 1:16:20 SP 1 Marki
  10. Karolina Dębek 1:19:41 SP 4 Marki

50 m stylem klasycznym:

  1. Hanna ZAREMBA 0:36:59 SP 4 ZĄBKI
  2. Irina KŁOCHYNKO 0:42:15 SP 4 ZĄBKI
  3. Lena Nieradko 0:57:04 SP 4 Marki
  4. Hanna Skorupka 0:57:35 SP 2 ZIELONKA
  5. Zuzanna Waligórska 01:05:40 SP 2 ZIELONKA
  6. Oleksandra OVCHARUK 1:10:22 SP 4 ZĄBKI
  7. Kaja Dzwonek 1:12:02 SP 1 Marki
  8. Karolina Sokulska 1:17:08 SP 4 ZĄBKI
  9. Hanna Skwierczyńska 1:18:03 SP 1 Marki
  10. Zosia Lewandowska 1:23:37 SP 4 Marki

 

Sztafety 6 x 25 m dziewcząt:

 

  1. SP 3 Marki 1:54:43
  2. SP 2 ZIELONKA 2:07:53
  3. SP 4 ZĄBKI 2:26:22
  4. SP 4 Marki 2:29:31
  5. SP 1 Marki dyskwalifikacja

 

 

Klasyfikacja końcowa chłopców – kategoria MŁODZIEŻ:

 

1 miejsce: Szkoła Podstawowa nr 3 w Markach

2 miejsce: Szkoła Podstawowa nr 4 w Ząbkach

3 miejsce: Szkoła Podstawowa nr 2 w Zielonce

4 miejsce: Szkoła Podstawowa nr 1 w Markach

5 miejsce: Szkoła Podstawowa nr 2 w Markach

6 miejsce: Szkoła Podstawowa nr 4 w Markach

 

Wyniki indywidualne chłopców kategoria MŁODZIEŻ:

 

50 m stylem grzbietowym:

 

  1. Krzysztof JAKUBIEC 0:42:50 SP 3 Marki
  2. Jędrzej LIPSKI 0:45:00 SP 1 Marki
  3. Maciej Krzykowski 0:46:03 SP 4 ZĄBKI
  4. Stanisław DĄBROWSKI 0:46:15 SP 2 ZIELONKA
  5. Mateusz ZADROŻNY 0:48:35 SP 3 Marki
  6. Jan NOWAK 0:51:37 SP 2 ZIELONKA
  7. Jacob GRAND 0:54:47 SP 2 Marki
  8. Igor PIAŚCIK 0:55:12 SP 4 Marki
  9. Mateusz Rupert 0:55:13 SP 4 ZĄBKI
  10. Adrian ROSIŃSKI 0:56:37 SP 2 Marki
  11. Franciszek BUŁAWA 1:02:35 SP 1 Marki
  12. Dominik KALNILUK 1:17:44 SP 4 Marki

50 m stylem dowolnym:

 

  1. Jan KICKI 0:30:44 SP 3 Marki
  2. Oskar TOMCZYK 0:31:56 SP 4 ZĄBKI
  3. Mateusz OKRASA 0:35:44 SP 4 Marki
  4. Mateusz GRABOWSKI 0:36:02 SP 3 Marki
  5. Jakub SENDELA 0:37:07 SP 2 Marki
  6. Szymon KALINOWSKI 0:37:35 SP 2 Marki
  7. Paweł PUŚCION 0:39:25 SP 2 ZIELONKA
  8. Leon ŚLUSARCZYK 0:40:44 SP 4 Marki
  9. Adam Płudowski 0:44:08 SP 2 ZIELONKA
  10. Aleksy WIŚNIEWSKI 0:45:19 SP 1 Marki
  11. Ksawery MOSKAŁA 0:48:15 SP 4 ZĄBKI
  12. Dariusz FEDOROWICZ 1:01:59 SP 1 Marki

50 m stylem klasycznym:

 

  1. Szymon KUŹMICZ 0:46:00 SP 1 Marki
  2. Oskar SADZYŃSKI 0:53:04 SP 2 ZIELONKA
  3. Adrian Mikołajczuk 0:53:12 SP 3 Marki
  4. Damian MIKOŁAJCZUK 0:53:21 SP 3 Marki
  5. Konrad PĘDZIWIATER 0:54:06 SP 4 Marki
  6. Wiktor CHOMONTOWSKI 0:57:06 SP 4 ZĄBKI
  7. Yarema SVIATOSŁAV 00:58:40 SP 2 Marki
  8. Juliusz BRZOZOWSKI 0:59:09 SP 2 ZIELONKA
  9. Maksymilian RUTKOWSKI 1:04:00 SP 2 Marki
  10. Gabriel LASKOWSKI 1:06:07 SP 4 Marki
  11. Karol Pałacha 1:10:41 SP 4 ZĄBKI
  12. Filip ROTUSKI 1:18:56 SP 1 Marki

 

 

Sztafety 6 x 25 m chłopców:

 

  1. SP 3 Marki 1:37:56
  2. SP 2 ZIELONKA 1:45:07
  3. SP 2 Marki 1:51:50
  4. SP 4 ZĄBKI 1:53:50
  5. SP 4 Marki 1:58:03
  6. SP 1 Marki 1:59:31

W ceremonii dekoracji wzięli udział: Burmistrz Miasta Marki – Pan Jacek Orych oraz Prezes MKS Marcovia Marki – Pan Piotr Grubek.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich zawodników za emocje, gratulacje dla zwycięzców,  a także dla kibiców, którzy swoim dopingiem wspierali wszystkich pływaków.

Do zobaczenia na następnych zawodach .

 

Obszerna galeria zdjęć z zawodów wkrótce zostanie umieszczona na fanpage FB MKS Marcovia Marki sekcja pływacka.

 

Warto podkreślić, że zawody pływackie zostały zorganizowane przez MKS Marcovia Marki sekcja pływacka w ramach obchodu 100lecia klubu Marcovia Marki.

@markiwlaczsie @miastomarki

#MiastoMarki #MarkiWłączSię #MarcoviaMarki #MCER

received 1132685374409534
Zawodnicy z rocznika 2011 pokonali Białe Orły 6:1
25.02.2024

Akademia Piłki Nożnej

IMG 20240224 142606
Najmłodsi zawodnicy Marcovii rozegrali mecz sparingowy z KS Łomianki oraz zmierzyli się między sobą w grze wewnętrznej
25.02.2024

Akademia Piłki Nożnej

FB IMG 1708553973600
Halowy turniej rocznika 2013 pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Marki Jacka Orycha - grupa GOLD
21.02.2024

Akademia Piłki Nożnej

FB IMG 1708466417699
Halowy turniej rocznika 2013 pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Marki Jacka Orycha - grupa SILVER
20.02.2024

Akademia Piłki Nożnej

IMG 20240219 171331
Rocznik 2009 zremisował ze Zniczem Pruszków
19.02.2024

Akademia Piłki Nożnej

FB IMG 1708359405988
Halowy turniej rocznika 2012 pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Marki Jacka Orycha - grupa GOLD
19.02.2024

Akademia Piłki Nożnej

Partnerzy i sponsorzy

Partnerzy medialni

radio fama logo
logo tuba marek
logo builder exclusive
logo wieści warszawskie
logo wwl
logo Builder
logo mg art foto
mary loves design
logo sportowe wwl