P1012157
P1012157
korfball icon

Korfball

O zajęciach

O zajęciach

W 2021 r. Miejski Klub Sportowy Marcovia-Marki został przyjęty w poczet członków Polskiego Związku Korfballu.

Drużyna seniorska korfballu MKS Marcovia Marki biorąca udział w rozgrywkach Polskiej Ligi Korfballu, wywalczyła w 2022 roku tytuł Wicemistrza Polski w tej dyscyplinie. Największym sukcesem drużyny jest złoto na mistrzostwach świata w Korfballu plażowym (2022, Maroko).

Naszą ambicją jest stworzenie młodzieżowej sekcji trenującej Korfball i reprezentującej klub i miasto na zawodach różnej rangi, także w zawodów rangi międzynarodowej.

Korfball to jedyna zespołowa gra koedukacyjna w której grają zarówno dziewczęta jak i chłopcy. Dyscyplina wywodząca się z Holandii i tam też trzecia pod względem popularności po piłce nożnej i panczenach. Jest to gra idealnie wpisująca się w koedukacyjne zajęcia szkolne. W Holandii gra się w nią całymi rodzinami, dlatego nazywana jest „sportem rodzinnym”.

Jak wygląda gra i jakie są dokładnie jej zasady zgodnie z zasadami Międzynarodowej Federacji Korfball, o tym możecie dowiedzieć się z krótkiego przewodnika instruktażowego:

Od strony sportowej i organizacyjnej sekcję korfballu współtworzy Maciej Goławski – Dyrektor ds. Sportu MKS Marcovia Marki, były zawodnik reprezentacji Polski w tej dyscyplinie, utytułowany sędzia międzynarodowy i zdobywca kilku tytułów Mistrza Polski jako zawodnik i trener.

Jeżeli złapiesz bakcyla korfballowego, zgłoś się do naszego klubu!

Facebook sekcji