Baner akademia o klubie
Akademia o klubie XS

Klub

Cele klubu

Jednym z najważniejszych założeń MKS Marcovia-Marki jest organizacja i szkolenie grup młodzieżowych według zasady „wychowujemy przez sport”. Na obecną chwilę w Klubie szkoli się, pod okiem wykwalifikowanych instruktorów, blisko 500 dzieci skupionych w 11 rocznikach w drużynach piłki nożnej, niespełna 100 dzieci w drużynach piłki ręcznej oraz sekcjach lekkoatletycznej i pływackiej.

Kolejnym ważnym założeniem, oprócz propagowania zdrowego trybu życia, jest reklama miasta oraz firm wspierających – poprzez sport, przez występy drużyny seniorów piłki nożnej w IV lidze mazowieckiej i drużyny seniorek piłki ręcznej w II lidze mazowieckiej, jak również, w głównej mierze, przez pozostałe drużyny młodzieżowe występujące w elitarnych ligach oraz biorących udział w turniejach w kraju i za granicą.
Naszą ambicją jest kontynuacja naszych założeń statutowych – zasługują na to nasze Miasto oraz nasi Kibice.

Dlaczego my?

  • Treningi młodych zawodników opieramy o unikalną metodologię szkolenia przez wykwalifikowaną kadrę trenerską.
  • Każdy zawodnik trafia do grupy treningowej dopasowanej wiekiem i umiejętnościami,
  • Dbamy o zdrowie, kondycję i odporność każdego zawodnika,
  • Zapewniamy udział w wielu rozgrywkach piłkarskich w ramach Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej,
  • Stawiamy na integrację. Organizujemy fantastyczne turnieje i obozy piłkarskie. W ten sposób budujemy ducha drużyny!

Oferujemy wyjątkową ścieżkę kariery zawodnika „Zaplanuj karierę swojego dziecka z Markovią i Legią” Nasi klubowicze mają szansę na sportowy rozwój na najwyższym poziomie, a najlepsi zawodnicy mają możliwość rozwoju swojej dalszej kariery sportowej z Legią Warszawa – Klubem Partnerskim MKS Marcovia Marki.

Pierwszy klub sportowy na terenie Marek powstał w 1923 roku. Jako barwy klubowe przyjęto kolory biały, żółty i zielony. Na początku swojej działalności posiadał sekcje piłki nożnej (3 klasa), boksu (II liga) oraz tenisa stołowego (II liga).

W latach 60-tych ubiegłego wieku doszło do połączenia z działającym na terenie Pustelnika klubem „Jedność” – połączone kluby działając przy Zakładach Chemicznych przyjęły nazwę „Polimer”. W latach 1971-1973 klub miał przerwę w działalności po czym w roku 1973 został reaktywowany pod nazwą „Marcovia”. W tym czasie klub prowadził sekcje piłki nożnej, tenisa stołowego oraz badmintona.

Zespół badmintona brał udział w rozgrywkach II ligi i jego zawodniczki E. Ochman i A. Grabowska zdobyły brązowe medale w grze deblowej w Mistrzostwach Polski.

Piłkarze po latach gry w niższych klasach rozgrywkowych awansowali w roku 1994 do III ligi grając w niej przez dwa sezony.

Pod koniec XX wieku MKS Marcovia ogłosił upadłość i został wykreślony z rejestru polskich klubów. W 1999 roku – na bazie dawnej „Marcovii” powstało Mareckie Towarzystwo Sportowe „Marcovia 2000”.

Obecna działalność klubu ma na celu przyciągnięcie do sportu jak największej liczby młodzieży z naszego miasta.

OFERTA SPONSORSKA

druzyna stopka 1