Skip to content
aktualnosci tlo
FB IMG 1684434180411

18.05.2023

Pierwsza Drużyna Piłki Nożnej

28 kolejka forBet IV ligi: Podział punktów w meczu z Mszczonowianką

Remisem 1:1 (1:1) zakończyło się środowe spotkanie Marcovii z Mszczonowianką Mszczonów. Bramkę dla naszej drużyny zdobył w 17 minucie Jan Szulkowski. 

Początek meczu należał zdecydowanie do Mszczonowianki, która szybkimi akcjami próbowała rozmontować defensywę Marcovii. Goście swoją przewagę udokumentowali w 11 minucie. To właśnie wtedy po zamieszaniu w polu karnym Adama Radzikowskiego pokonał Jakub Skibiński. Po stracie bramki zawodnicy Marcovii nie spuścili głów tylko ruszyli do odrabiania strat. W 17 minucie było już 1:1 gdy Jan Szulkowski dobił uderzenie Michała Boczonia. W pierwszej połowie obydwie drużyny stworzyły sobie jeszcze kilka dogodnych okazji, ale bardziej klarowne mieli podopieczni Bartłomieja Walewskiego. Przed szansą stawali kolejno Jan Szulkowski, Hubert Władyka i Igor Ruciński. Ostatni z wymienionych powinien zdobyć bramkę do szatni, ale na nasze nieszczęście piłka po jego strzale nieznacznie minęła bramkę.

Po zmianie stron obydwie drużyny dalej tworzyły ciekawe, ofensywne widowisko, którego nie powstydziłby się wyższe poziomy rozgrywkowe. Ze strony Mszczonowianki cały czas groźni byli Patryk Kubicki, Patryk Obiała i mający za sobą występy w Ekstraklasie Piotr Petasz. Niezmiennie czujny w bramce był jednak Adam Radzikowski, który popisał się kilkoma udanymi interwencjami. Jedna z nich zasługuje na szczególne słowa uznania gdyż chyba tylko nasz golkiper wie w jaki sposób obronił instynktowne uderzenie głową z kilku metrów. Czapki z głów!

Marcovia również zagrażała bramce rywali i trzeba przyznać, że chociaż jedna z przeprowadzonych akcji powinna zakończyć się bramką. O sporym pechu może mówić Jan Szulkowski. Najpierw jego zmierzające w samo „okienko” uderzenie zatrzymał bramkarz a następnie Mszczonowiankę po mocnym strzale uratował słupek. Bliscy wpisania się na listę strzelców byli również Artur Rawa i Kamil Żmuda. Niestety ich uderzenia także nie znalazły drogi do bramki. W końcówce meczu tuż przed polem karnym faulowany był Hubert Władyka. Była to doskonała szansa na objęcie prowadzenia. Niestety uderzenie Michała Ochmana znacząco minęło poprzeczkę gości. Szkoda nie tylko tej sytuacji, ale również ostatniej kontry, którą przeprowadził Kamil Żmuda. Nasz pomocnik chciał dograć piłkę do dobrze ustawionego Jana Szulkowskiego, ale podanie okazało się zbyt mocne i również z tej akcji nie udało się wyciągnąć nic więcej.

Ostatecznie obydwa zespoły podzieliły się punktami i choć na pewno paradoksalnie trenerzy i zawodnicy mogą czuć niedosyt to koniec końców remis był sprawiedliwym rezultatem. Na pomeczowej konferencji szkoleniowcy zgodnie podkreślali, że można było przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, ale jednocześnie obydwaj przyznali, że szanują wywalczony punkt. Trener gości Piotr Kocęba docenił dobrą dyspozycję Marcovii i był pod wrażeniem środowej rywalizacji pomiędzy obydwiema drużynami. Trudno się z nim nie zgodzić. Marcovia i Mszczonowianka zagrały w środę tak, że żaden kibic nie mógł się nudzić. Oby więcej takich spotkań choć oczywiście z większą zdobyczą punktową po naszej stronie 😉

Dziękujemy zawodnikom za walkę a kibicom za wsparcie pomimo mocno deszczowej aury!

Marcovia Marki – Mszczonowianka Mszczonów 1:1 (1:1)

Bramka: 17′ Jan Szulkowski

Skład Marcovii: Adam Radzikowski – Krystian Omen, Mateusz Argasiński, Michał Boczoń, Paweł Żmuda – Hubert Władyka, Patryk Kultys (C) (82′ Bartosz Osoliński), Michał Durajczyk, Jan Szulkowski, Igor Ruciński (60′ Kamil Żmuda) – Artur Rawa (75′ Michał Ochman)

Trenerzy: Bartłomiej Walewski, Kacper Malczewski, Marek Plichta (trener bramkarzy)

Fot. MG ART FOTO Mariola Gawron

CZAS
Druga drużyna Marcovii z awansem do A KLASY!
12.07.2024

Akademia Piłki Nożnej

wakacje z marcowią 2024
WAKACJE Z MARCOVIĄ!
26.06.2024

Akademia Piłki Nożnej

FB IMG 1718812563320
Marcovia 2007 pokonała MKS Ciechanów
19.06.2024

Akademia Piłki Nożnej

FB IMG 1718812400203
Zawodnicy z rocznika 2016B zmierzyli się z AMP GOOL Duczki
19.06.2024

Akademia Piłki Nożnej

FB IMG 1718812287438
Wewnętrzny sparing roczników 2013C i 2014B
19.06.2024

Akademia Piłki Nożnej

FB IMG 1718812133896
Grupa 2013A rozegrała wewnętrzny turniej "1 na 1"
19.06.2024

Akademia Piłki Nożnej

Partnerzy i sponsorzy

Partnerzy medialni

radio fama logo
logo tuba marek
logo builder exclusive
logo wieści warszawskie
logo wwl
logo Builder
logo mg art foto
mary loves design
logo sportowe wwl